CHP İstanbul Kadın Kolları, tüm siyasi partilerdeki kadın siyasetçilere 25 Kasım’da buluşma çağrısı yaptı  
23.11.2019
1301
Yazı Boyutu: A- A+

CHP İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Yeşim Ağırman, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü’yle ilgili ortak basın açıklaması gerçekleştirmek üzere AKP, İYİ Parti, MHP, Saadet Partisi, HDP, Demokrat Parti başta olmak üzere tüm siyasi parti il başkanlıklarında görev yapan kadın siyasetçilere çağrıda bulundu. Ağırman, “Hangi siyasi görüşten olursak olalım kadın siyasetçiler olarak bir arada ve beraber olmamızın çok önemli. Ortak sorunlarımızı hep birlikte daha güçlü bir şekilde dile getirmek için sizleri ve çalışma arkadaşlarınızı ortak bir basın toplantısına düzenlemeye davet ediyorum.” dedi.

CHP İstanbul İl Kadın Kolları, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü olan 25 Kasım Pazartesi saat 10.00’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde bir basın toplantısı gerçekleştirerek, kadınların sorunlarını ve taleplerini paylaşacak. CHP İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Yeşim Ağırman, İstanbul’da yaşayan tüm kadınların ortak sorunlara sahip olduğunu belirterek tüm siyasi partilerdeki kadın siyasetçileri 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü’nde bir araya gelmeye davet etti. Ağırman, AKP, İYİ Parti, MHP, Saadet Partisi, HDP, Demokrat Parti başta olmak üzere tüm siyasi parti il başkanlıklarına gönderdiği yazıda kadın siyasetçileri ortak bir basın açıklaması gerçekleştirmeye çağırdı. CHP’li Ağırman, kadın siyasetçilere iletilmek üzere gönderdiği davet mektubunda şu ifadeleri kullandı:

“Bu topraklarda yaşayan kadınlar tarihten bugüne her türlü cefayı çekmiş, cesaret ve azimle her türlü zorluğun da altından kalkmayı başarmıştır. Hangi siyasi görüşten olursak olalım, nasıl giyinirsek giyinelim, nasıl düşünürsek düşünelim bizlerin özel ya da kamusal alanda yaşadığımız sorunlarımız hep ortak olmuştur. Kadına yönelik her türlü şiddetin ve ayrımcılığın da üstesinden gelecek olan yine biz kadınlar olacağız.

Bu vesileyle 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’nde de kadın siyasetçiler olarak bir arada ve beraber olmamızın çok önemli olduğuna inanıyorum. Ortak sorunlarımızı hep birlikte daha güçlü bir şekilde dile getirmek için sizleri ve çalışma arkadaşlarınızı ortak bir basın toplantısına düzenlemeye davet ediyorum.”