HAK, HUKUK, ADALET BELGESELİ’NİN GALA GÖSTERİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ  
18.06.2018
1841
Yazı Boyutu: A- A+
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, Ankara Güvenpark’tan başlayarak İstanbul’da tamamladığı "Adalet Yürüyüşü"nün birinci yıl dönümünde "Hak-Hukuk-Adalet" belgeselinin gala gösterimi Boğaziçi Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapıldı.

Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu, salona "hak, hukuk, adalet" sloganları eşliğinde girdi.

Program, CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu’nun söylediği "Adalet Yürüyüşü" marşıyla başladı. Sahnede Enis Berberoğlu’nun fotoğrafı ve üzerinde "Buluşacağız özgürlükte, yarınlar bizim" yazısı yer alırken, Berberoğlu’nun galaya yolladığı mesaj da okundu.

Galaya, CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, Genel Başkan yardımcıları Bülent Tezcan, Tuncay Özkan ve Aykut Erdoğdu, Enis Berberoğlu’nun eşi Oya Berberoğlu, milletvekilleri, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Kılıçdaroğlu ile yürüyen tutuklu Hava Harp Okulu öğrencisi babası Veysel Kılıç, CHP milletvekili adayı Cihangir İslam, ÖDP Başkanlar Kurulu Üyesi Alper Taş ve çok sayıda davetli katıldı.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ise, tarihteki Firavun’a direnen Piramid işçilerini, Spartaküs’ü, Gandi’yi, soykırıma karşı Kızılderililerin, maden işçilerinin Zonguldak’tan Ankara’ya yürüyüşlerini hatırlatarak sözü Adalet Yürüyüşü’ne getirdi. Kaftancığlu, "Bu ve daha nice yürüyüşlerin tek ve ortak bir evrensel mesajı vardı: Hak, hukuk, adalet. Yürüdük, yürüyoruz, yürüyeceğiz. O halde varız" dedi. Kaftancıoğlu, "Şu anda belki göremiyorsunuz ama salonda Enis Berberoğlu da var. O adaletin tecellisi ve halkın gerçekleri öğrenmesi için tam 165 gündür esarette direniyor" diyerek Berberoğlu’nu da andı. 

CHPnet

SİTELERİ