"ŞİŞLİ ETFAL KAPATILMASIN"  
05.06.2018
1417
Yazı Boyutu: A- A+
Şişli Etfal Dayanışması, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Seyrantepe ve Çayırbaşı’nda yapılan yeni hastanelere taşınma kararını protesto etti.

Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin, Seyrantepe ve Çayırbaşı’nda yapılan hastanelere taşınma kararına karşı çıkan Şişli Etfal Dayanışması, hastane girişinde toplanarak basın açıklaması yaptı. Gruba, CHP Milletvekilleri Ali Şeker, Selin Sayek Böke, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile Sağlık Emekçileri Sendikası(SES) üyeleri de destek verdi.
İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Osman Öztürk "Bizim talebimiz Şişli Etfal hastanesinin SSK Okmeydanı Hastanesinde olduğu gibi yerinde yapılandırılmasıdır. Bu hastanede bu taşınama nedeniyle bir tek hastaya zarar gelirse bunun vebali sizin boynunuzadır" dedi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da, "Bunun tek sebebi İstanbul’u şantiye olarak gören rantiye zihniyetidir. Biz arkaya baktığımızda 120 yıllık bir tesis ve halkın sağlık hakkını aldığı bir hastane görüyoruz. Onlar arkaya baktığında buradan ne kadar rant yaratırız? Ne kadar AVM rezidans yaparız diye görüyorlar. Şişli Etfal Hastanesi’nin buradan taşınmasının tek ama tek sebebi budur" diye konuştu.


CHP Milletvekili Ali Şeker "Canan Kaftancıoğlu da bir hekim. Biz hekim olarak halkın yaşadığı yerde sağlık hizmetinin verilmesini savunuyoruz. Eğer halk burada yaşıyorsa burada da sağlık hizmeti alması gerekiyor" diye konuştu.

CHPnet

SİTELERİ