CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, ŞEHİT POLİS HALUK VARLI PARKI’NIN AÇILIŞINDA YAPTIĞI KONUŞMA (16 HAZİRAN 2016)  
16.06.2016
42028
Yazı Boyutu: A- A+
CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, ŞEHİT POLİS HALUK VARLI PARKI’NIN AÇILIŞINA KATILDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adnan Menderes Havalimanı’ndan İzmir Büyükşehir Belediyesine ait üstü açık otobüsle vatandaşları selamlayarak, Balçova Belediyesi tarafından yaptırılan Şehit Polis Haluk Varlı Parkı’nın açılışına katıldı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu açılışta yaptığı konuşmada parka şehit bir polisin isminin verildiğini anımsatarak, şöyle devam etti:

"O insanlar bizim daha rahat yaşayabilmemiz için hayatlarını feda eden insanlardır. Biz kendi ülkemizde huzur içerisinde yaşamak istiyoruz. Akşam haberlerini izlerken güzel haberler duymak istiyoruz. Her gün şehitlerin geldiği Türkiye, emin olun hepimizin yüreğinde derin yaralar açıyor. Neden bu kan, neden bu göz yaşı, neden annelerin feryatları dağlara, ovalara yayılıyor ve yükseliyor, neden bu ülkeye bir türlü barışı getiremiyoruz? Bu soruyu hep beraber kendimize sormak zorundayız. Biz eğer insansak, insan olarak görev yapıyorsak, aklımızı kullanacaksak kendimize soru sormamızı bilmeliyiz. Ne oldu da Türkiye 14 yılda bu noktaya geldi? Bizim  bu ülkeye  ihtiyacımız var. Bizim bu memlekette huzura ihtiyacımız var. Sofraya otururken ilk lokmamızı ağzımıza alırken nasıl ’Bismillah’ diyorsak, huzur da demeliyiz. Huzura kavuşan bir toplum geleceği sağlıklı inşa edebilir."

Konuşmanın ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şehit Polis Haluk Varlı’nın eşi Gül Varlı’ya Balçova Belediyesinin meclis kararının beratını taktim etti.