DİDEM ENGİN BİR ELİ YAĞDA BİR ELİ BALDA OLAN AKP YÖNETİCİLERİNE SESLENDİ  
07.12.2017
3394
Yazı Boyutu: A- A+
DİDEM ENGİN BİR ELİ YAĞDA BİR ELİ BALDA OLAN AKP YÖNETİCİLERİNE SESLENDİ:

SARAYLARINIZDAN ÇIKIP DA İŞSİZLİKLE VE HAYAT PAHALILIĞIYLA MÜCADELE EDEN VATANDAŞLARIMIZIN HALİNİ NE ZAMAN GÖRECEKSİNİZ?


TBMM Genel Kurulu’nda bir konuşma yapan CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN, güncel verileri hatırlatarak vatandaşlarımızın yaşadığı ekonomik sıkıntılara değindi.

Açıklanan son verilere göre dört kişilik bir ailenin yoksulluk sınırının 5.106 TL, açlık sınırının ise 1.567 TL olduğunu belirten Didem ENGİN, "Ayda sadece 1.404TL maaş alan asgari ücretli vatandaşlarımız ise hayatta kalma mücadelesi veriyorlar" dedi.

15 YILDA ZAM ÜSTÜNE ZAM GELDİ!
"Asgari ücretli vatandaşlarımızdan fedakârlık bekleyen AKP Hükümeti ise bir eli yağda bir eli balda saraylarda gayet rahat bir hayat sürdürüyor" diye konuşan Didem ENGİN, "AKP’nin tek başına iktidarda olduğu 15 yıl içerisinde, ekmek fiyatı %733 zamlandı, yeşil mercimek %1204, nohut %1066, pirinç %878, şeker %749, kıyma fiyatı %993 zamlandı" dedi.

SARAYLARINIZDAN ÇIKIP VATANDAŞIN HALİNİ GÖRÜN!

Yıllık enflasyonun ise %13’e dayandığını hatırlatan Didem ENGİN, "AKP yöneticilerine soruyorum: Saraylarınızdan çıkıp da işsizlikle ve hayat pahalılığıyla mücadele eden vatandaşlarımızın halini ne zaman göreceksiniz?" sorusu ile tepkisi gösterdi.