DİDEM ENGİN: "İSTANBULLULAR OLARAK BİZLER İSTANBUL’U YAŞAYAMIYORUZ!"  
13.10.2017
2863
Yazı Boyutu: A- A+

DİDEM ENGİN: "İSTANBULLULAR OLARAK BİZLER İSTANBUL’U YAŞAYAMIYORUZ!"

 

İSTANBUL 140 ŞEHİR ARASINDA 114. OLDU!

 

DİDEM ENGİN KÜRESEL YAŞANABİLİRLİK ENDEKSİ’NDE

İSTANBUL’UN SIRALAMASINI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI:

 

"İSTANBULLULAR OLARAK BİZLER İSTANBUL’U YAŞAYAMIYORUZ!"

 

İstanbul’un Küresel Yaşanabilirlik Endeksi’nde 140 şehir arasında 114. olmasıyla ilgili TBMM Genel Kurulu’nda bir konuşma yapan ve İstanbul’un AKP yönetiminde yaşanamaz bir hale dönüştürüldüğünü belirten CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN, "Belediye başkanlarını istifa ettirerek yapılan tüm yanlışları örtbas edeceklerini sananlar çok yanılıyorlar" dedi.

 

ŞEHİRLER ALTYAPI, ÇEVRE, GÜVENLİK, SAĞLIK, KÜLTÜR VE EĞİTİME GÖRE SIRALANIYOR

Küresel Yaşanabilirlik Endeksi’nin 15 yıldır yayınlanan ve dünyadaki şehirleri altyapı, çevre, güvenlik, sağlık, kültür ve eğitim gibi kriterlere göre karşılaştıran bir sıralama olduğunu belirten Didem ENGİN, en son yayınlanan endekste İstanbul’un 140 şehir arasında 114. olduğunu söyleyerek "Yani dünyanın en güzel şehri İstanbul "yaşanabilir bir kent" olarak görülmüyor" dedi. 

 

BU DURUM İSTANBUL’UN KADERİ DEĞİL!

"Evet, İstanbullular olarak bizler İstanbul’u yaşayamıyoruz!" diyen Didem ENGİN, "Estetik mimariden yoksun beton yığını binalar, altyapı hataları nedeniyle her yağmurda göle dönüşen yollar, bitmek bilmeyen trafik çilesi, betona dönüşen parklar İstanbul’un kaderi değil!" sözleri ile tepkisini gösterdi.

 

İSTANBULLULAR YEREL SEÇİMLERDE BU GİDİŞATA “DUR” DİYECEK

"Belediye başkanlarını istifa ettirerek yapılan tüm yanlışları örtbas edeceklerini sananlar çok yanılıyorlar" diyen Didem ENGİN, "İstanbul AKP’nin partizan rant politikasına mahkûm değil! İnanıyorum ki İstanbullular yerel seçimlerde bu gidişata “DUR” diyecek ve İstanbul’un yaşanabilir bir kent olması için oylarını kullanacaklardır" sözleri ile konuşmasını tamamladı.