ÖZDEMİR: BU EKONOMİ POLİTİKALARIYLA YÜKSEK İŞSİZLİĞE ÇÖZÜM ÜRETİLEMEYECEK  
17.05.2017
3768
Yazı Boyutu: A- A+
ÖZDEMİR: BU EKONOMİ POLİTİKALARIYLA YÜKSEK İŞSİZLİĞE ÇÖZÜM ÜRETİLEMEYECEK

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Parti Meclisi Üyesi Dr. Sibel Özdemir, TBMM Genel Kurulu’nda son açıklanan işsizlik verileri konusunda yaptığı konuşmasında, “Bu Hükûmetle, bu ekonomi politikalarıyla ülkenin ihtiyacı ve önceliği olan büyüme gerçekleşmeyecek, istihdam sağlanamayacak ve yüksek işsizliğe çözüm üretilemeyecek.” dedi.

GENÇ İŞSİZLİK ORANI YÜZDE 23,3 SEVİYESİNDE

Türkiye İstatistik Kurumu’nun önceki gün açıkladığı resmî işsizlik verilerine göre işsiz sayısının 2017 yılı Şubat döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 676 bin kişi artarak 3 milyon 900 bin kişi olduğuna dikkate çeken İstanbul Milletvekili Sibel Özdemir, “İşsizlik oranı yüzde 12,6 seviyesine, genç işsizlik oranı ise 4,7 puanlık artışla yüzde 23,3 seviyesine yükseldi. Her dört gencimizden biri işsiz. Sadece sanayi sektöründe 23 bin vatandaşımız işsiz kaldı. Hükûmetin çözüm olarak işverenlerle işçi pazarlıklarıyla işsiz kişi sayısı, istihdam edilen kişi sayısını geçti.” ifadelerini kullandı.

YÜKSEK İŞSİZLİĞE ÇÖZÜM ÜRETİLEMEYECEK

“3 milyonu aşkın vatandaşımız borcunu ödeyemediği için bankaların yasal takibinde” diye konuşan Özdemir, “Varlık yönetim şirketlerinin tahsilat yapamadığı borçlu sayısı ise 1,5 milyon civarında. İşte bu Hükûmetle, bu ekonomi politikalarıyla ülkenin ihtiyacı ve önceliği olan büyüme gerçekleşmeyecek, istihdam sağlanamayacak ve yüksek işsizliğe çözüm üretilemeyecektir.” dedi.

CHPnet

SİTELERİ