MUHAMMET ACAR

Ad Soyad :MUHAMMET ACAR
Telefon :
E-Posta :
ÖZGEÇMİŞ

24 Kasım 1990 İstanbul doğumluyum.

Gaziosmanpaşa Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisiyim.

15 Şubat 2011 - 24 Kasım 2011 tarihleri arasında Gaziosmanpaşa Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Kulübü'nün kurucu başkanlığını yaptım.Atatürkçü Düşünce Kulübü'nün başkanlığının hemen ardından 2 Mayıs 2012 tarihine kadar CHP Tokat İl Gençlik Örgütü'nde Basın ve Halkla İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundum.Tüm bu görevlerim boyunca çeşitli yerel gazetelerde, ulusal yayın yapan dergilerde ve çeşitli internet sitelerinde yazarlık yaptım.

2013 yılının Kasım ayında, Haziran ve sonrasında katıldığım Gezi Parkı direnişi sebebiyle "izinsiz gösteri ve yürüyüşlere katılma ve uyarılara rağmen dağılmama" ve daha sonra iddianameye eklenmek yoluyla da "polise mukavemet" suçlamalarıyla hakkımda dava açıldı.4 yıl 6 aylık hapis cezası istemi ile yargılandım.Davadan çoğu birbirini tanımayan 138 arkadaşımızla birlikte beraat ettim.

24 Aralık 2013 tarihinde CHP İstanbul İl Gençlik Örgütü'nün kararıyla CHP Gaziosmanpaşa Gençlik Örgütü Başkanlığı görevine getirildim.13 Aralık 2015 tarihine kadar görevimi sürdürdüm.

2015 güz yarıyılı itibariyle üniversitelerde faaliyet göstermeye başlayan Sosyal Demokrat Gençlik Federasyonu kuruluşunda aktif olarak görev aldım.

Bunların dışında müzikle de ilgilenmekteyim.

Klasik, akustik, elektro ve bass gitar ile uzun sap bağlama çalmaktayım.

2014 yılı içerisinde "Emeğin Sesi" adlı müzik grubunda altı aylık süre boyunca gitarist ve solist olarak yer aldım.Yine 2014 yılının Kasım ayından 2016'nın Mart ayına kadar Türkiye'nin en köklü protest müzik gruplarından Grup Yorum'un korosunda bulundum ve "Grup Yorum 30. Yıl İstanbul Konseri"nde sahnede yer aldım.

20 Aralık 2015 tarihinde yapılan CHP İstanbul Gençlik Örgütü 14. olağan kongresinde başkan olarak seçilen Kenan OTLU'nun listesinden CHP İstanbul İl Gençlik Örgütü yönetimine girdim.Kültür ve Sanattan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevimi sürdürmekteyim.

Son olarak da 10 Mart 2016'da il gençlik örgütümüzün faaliyetleri dahilinde kuruculuğunu üstlendiğim "Günebakan" isimli müzik grubunun gitaristliğini ve solistliğini yapmaktayım.

Pre-Intermediate düzeyinde İngilizce ve debutant düzeyinde Fransızca'nın yanı sıra, unutulmaya yüz tutmuş olan yerel dillerimizden Lazca bilmekteyim.

MESAJ GÖNDERİN

Tüm soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki form yardımı ile bize iletebilirsiniz. Konu hakkındaki cevap, vermiş olduğunuz e-posta adresine gönderilecektir.

İletişim Formu