HASAN BİLGÜLİ

Ad Soyad :HASAN BİLGÜLİ
Telefon :
E-Posta :hsnblgl93@hotmail.com
ÖZGEÇMİŞ

Hasan Bilgili, 1993 senesinde İstanbul'un Zeytinburnu ilçesinde doğdu. Öğretim hayatına Fatma Süslügil İlköğretim Okulu'nda başladı. Münazara, kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceler aldı. 3.lük ile bitirdiği ilkokulun ardından 2007 senesinde Çembelitaş Anadolu Lisesi'ni kazandı. Lise hayatı boyunca basketbol takımında yer aldı ve 2 sene kaptanlık yaptı.

4 yıllık lise eğitiminin ardından Türkiye'nin önde gelen eğitim kurumları arasında olan Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji bölümüne girdi. Sosyoloji ikinci sınıf öğrencisiyken Siyaset Bilimi çift anadal programına kabul edildi. Stajını Fransız Anadolu Araştırmaları Merkezi'nde (IFEA) tamamladı. Siyaset Bilimi ve Sosyoloji bölümleri son sınıf öğrencisi olarak eğitim hayatına devam etmektedir. Siyasi parti gençlik kolları, gençlerin siyasal katılımı gibi konularla ilgilenmektedir.

2014 yılında CHP Zeytinburnu Gençlik Örgütü'nde Sekreter görevinde bulundu. CHP'nin üniversitelerde örgütlenebilmesi için birçok komisyonda ve projede yer aldı ve katkı sundu. Sosyal Demokrat Gençlik Federasyonun kurulmasında önemli katkıları bulunmaktadır. Aralık 2015te yapılan CHP İstanbul İl Gençlik Kolları Kongresinde İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı seçildi. Partili gençlerin bir kol görevinden ziyade özgüç olduğunu ve özerk olması gerektiğini savunmaktadır.

İngilizce ve Fransızca bilmektedir. kozmopolitik.com'da köşe yazarlığı yapmakta ve 'olan olduğu gibi' adlı kişisel blogunda deneme, makale ve şiirlerini yayımlamaktadır.

MESAJ GÖNDERİN

Tüm soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki form yardımı ile bize iletebilirsiniz. Konu hakkındaki cevap, vermiş olduğunuz e-posta adresine gönderilecektir.

İletişim Formu