SERDAR BAYRAKTAR

Ad Soyad :SERDAR BAYRAKTAR
Telefon :
E-Posta :serdarbayraktar123@gmail.com
ÖZGEÇMİŞ

1964’te Mardin’de doğdum. İlköğrenimimi Gönen’de, orta öğrenimimi Diyarbakır’da, lise öğrenimimi de Trabzon’da tamamladım. 1981 yılında, İTÜ Uçak Mühendisliği bölümüne girdim. İÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Üretim Bölümünde yüksek lisans yaptım. Askerlik görevimi yerine getirdikten sonra İngilizcemi geliştirmek amacıyla İngiltere’ye gittim. Yurda döndükten sonra birçok firmada mühendislik ve yöneticilik görevlerinde bulundum. Rusya, Azerbaycan, Gürcistan ve Orta Asya’da otuz kadar benzin istasyonu için proje, imalat ve şantiye uygulama mühendisliği hizmeti verdim. 1999 depreminden sonra depremin yaşandığı bölgede 53 prefabrik okul ve 1000 kadar prefabrik konut inşa edilmesinde yönetici mühendis olarak görev aldım. Halen bir firmada AR-GE Yöneticisi olarak çalışmaktayım.

2007 yılından bu yana CHP de aktif olarak siyaset yapıyorum. 2009-2014 döneminde Başakşehir ve İBB Meclis üyeliği görevini üstlendim. 2010 yılında kurulan CHP İstanbul İzleme Komisyonu sekreterliği görevini üstlendim. İstanbul’a zarar veren konularda (Sevda Tepesi, Şehrizar Konakları, Likör Fabrikası vb.) diğer komisyon üyesi arkadaşlarımla birlikte iki yüze yakın dava açtık. İBB’de 2013 ve 2014 yılları için kurulan Denetim Komisyonlarında iki dönem CHP adına görev aldım.

MESAJ GÖNDERİN

Tüm soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki form yardımı ile bize iletebilirsiniz. Konu hakkındaki cevap, vermiş olduğunuz e-posta adresine gönderilecektir.

İletişim Formu