GÜRKAN CANOL

Ad Soyad :GÜRKAN CANOL
Telefon :
ÖZGEÇMİŞ

1958 Yılında Sakarya ili Kaynarca ilçesinde doğdum. İlk ve Ortaokulu Sakarya ili Kaynarca İlçesinde, Liseyi Adapazarı Ticaret Lisesinde okudum. Yüksek Okula 1975 Yılında İstanbul Siyasal Bilimler Fakültesinde başladım.  1979 yılında aynı fakültenin Kamu Yönetimi bölümünden İyi derecede mezun oldum. Evli ve İki çocuk babasıyım. Kızım Gülşah Canol Avukat olup, serbest Avukatlık faaliyeti ile iştigal etmektedir. Oğlum Serkan Canol ise Özyeğin Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünde öğretim görmekte olup, aynı zamanda CHP İstanbul Gençlik Kollarında Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

        1983 Yılında Maliye Bakanlığında Vergi Müfettişi olarak kamu görevine başladım.. Vergi Müfettişleri bürosunda Vergi Denetimi, teftiş ve tahkikat elemanı olarak görev yaptım. 1996 yılında Maliye Bakanlığı Vergi Müfettişliği görevinden istifa ettim.

1997 yılında Yeminli Mali Müşavir oldum. 1997 yılından beri Gürkan Canol Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik Anonim Şirketi’ nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak Ulusal ve Uluslararası firmalara Yeminli Mali Müşavirlik, Tasdik, Denetim ve Danışmanlık hizmeti vermekteyim. İstanbul Yeminli Mali Müşavirler odası üyesiyim. Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Kurumu tarafından verilen Bağımsız Denetçi unvanına’ da sahip bulunmaktayım.

     1978 – 12 Eylül 1980 yılları arasında C.H.P. Sakarya Merkez İlçe Gençlik Kolları Sekreterliği görevinde bulundum. 05.12.2000 tarihinde C.H.P Kaynarca İlçe Başkanlığı görevini üstlendim. 2007 yılına kadar İlçe Başkanlığı ve üç dönem CHP Sakarya Kurultay Delegeliği yaptım.

12 Haziran 2011 tarihinde yapılan milletvekili genel seçimlerinde C.H.P Sakarya ikinci sıra milletvekili adayı oldum.

İstanbul ili Küçükçekmece ilçesinde ikamet etmekteyim. 11 Mart 2012 tarihinde yapılan Küçükçekmece İlçe Kongresinde İlçe Yönetim Kurulu üyesi seçildim. CHP Küçükçekmece İlçesi Sivil Toplum kuruluşlarından sorumlu Başkan Yardımcılığı görevinde bulundum. Halen CHP İstanbul İl delegesiyim. Aynı zamanda CHP Genel Merkezinde CHP Engelliler Üst Kurul üyesi olarak da görev yaptım.

Türkiye Sakatlar Derneği İstanbul Şubesi Üyesiyim. 1991 Yılından itibaren Türkiye Sakatlar Derneği Genel Merkez Saymanlığı, Genel Sekreterliği ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundum. Aynı dönemlerde Ortopedik Engelliler Federasyonu Genel Sekreterliğini görevini de üstlendim.

Halen Türkiye genelinde 67 İl ve İlçede şubesi bulunan Türkiye Sakatlar Derneği Genel Merkez Genel Başkan Vekili ve aynı zamanda Türkiye Sakatlar Konfedarasyonuna bağlı en büyük federasyon olan Türkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Genel Başkan Vekili olarak bu alanda ki çalışmalarımı sürdürmekteyim. Aynı zamanda İstanbul Özürlüler Spor Kulübünde (Ampüte Futbol Kulübü ) Başkan Vekili olarak görev yapmaktayım.  

MESAJ GÖNDERİN

Tüm soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki form yardımı ile bize iletebilirsiniz. Konu hakkındaki cevap, vermiş olduğunuz e-posta adresine gönderilecektir.

İletişim Formu