CHP, İSTANBUL’DA SEFERBERLİK BAŞLATTI  
28.03.2018
1014
Yazı Boyutu: A- A+

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve yönetim kurulu seçim çalışmalarına İstanbul’da iktidar parolasıyla Ümraniye’den başladı. 40 kişilik İl Yönetim Kurulu ile birlikte sahaya inen Kaftancıoğlu, 39 ilçede seferberlik başlattıklarını Türkiye’yi baskı ortamından kurtaracaklarını söyledi. 

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve ekibi, 2019 yılında gerçekleştirilecek olan iki kritik seçim öncesinde olağan yönetim kurulu toplantılarını her hafta farklı bir ilçede gerçekleştirme kararı aldı. Bu kapsamda 40 kişilik il yönetim kurulu ile birlikte ilk olarak CHP Ümraniye İlçe Başkanlığı’nda bir araya gelen Kaftancıoğlu, daha sonra Ümraniye’de sokak sokak dolaşarak halkın sorunlarını dinledi, partisinin çözümlerini anlattı.

CHP’li heyetin Ümraniye’deki ilk durağı muhtarlıklar oldu. Ümraniye’de görev yapan muhtarları ziyaret eden Kaftancıoğlu ve ekibi, muhtarların sorunlarını tek tek not aldı. Muhtarlarla yaptığı görüşmelerin ardından partisinin Ümraniye İlçe Başkanlığı’nda kendisini dinlemeye gelen partililere seslenen Kaftancıoğlu, “Bizler siyasi mücadelelerimizi buralardan büyüteceğiz. Sizlerle birlikte göz göze gelerek birbirimizi anlayarak siyaset yapalım diye toplantılarımızı ilçe merkezlerimize taşıdık. İktidar bütün iletişim kanallarını susturdu. Medyanın kontrol altına alındığı şu günlerde bizim yapmamız gereken, sokakta yurttaşlarımıza tek tek temas ederek İstanbul’u halkın İstanbul’u yapacağımızı anlatmaktır. 39 ilçeden başladığımız seferberlik ile Türkiye’ye rahat bir nefes aldıracağız ve önce İstanbul’u sonra Türkiye’yi bu baskı ortamından kurtaracağız” ifadelerini kullandı.

İlçe örgütündeki buluşmadan sonra İl Başkanı Kaftancıoğlu ve yönetim kurulu, sahaya inerek esnaf ve yurttaşlarla görüştü. Ümraniyeli kadınların yoğun ilgi gösterdiği Kaftancıoğlu, vatandaşlardan gelen tüm soru ve eleştirileri dikkatle dinledi. Gün boyu süren ziyaretlerin ardından Kaftancıoğlu, partisi ilçe örgütünün düzenlediği program kapsamında kapalı bir salonda Ümraniye halkıyla buluştu. Karşılıklı soru ve cevap şeklinde gerçekleştirilen buluşma yaklaşık 3 saat sürdü.