CHP İSTANBUL’DAN YUNANİSTAN’A BAŞSAĞLIĞI MESAJI  
27.07.2018
2061
Yazı Boyutu: A- A+

CHP İstanbul İl Başkanlığı, Yunanistan’da yaşanan yangın felaketinden dolayı Yunanistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’na taziyede bulundu. Dış İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı İlayda Koçoğlu tarafından gönderilen taziye mesajında “Başkanımız Canan Kaftancıoğlu ve tüm parti örgütümüzün acınızı ve kederinizi paylaştığını bilmenizi isteriz. Sizin yanınızdayız ve her türlü yardımı yapmaya hazırız. Başınız sağ olsun” ifadeleri kullanıldı.

Yunanistan’ın başkenti Atina’nın kuzey doğusunda geçtiğimiz günlerde meydana gelen orman yangınlarında 85 kişi hayatını kaybederken, 180’den fazla kişi de yaralandı. Yunanistan’ı yasa boğan felaketin ardından CHP İstanbul İl Başkanlığı da Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu ile temasa geçti ve Yunan halkıyla dayanışmaya hazır olduklarını belirterek başsağlığı diledi. CHP İstanbul Dış İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı İlayda Koçoğlu tarafından Yunanistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’na iletilen mesajda “Cumhuriyet Halk Partisi olarak özellikler böylesine acı felaketlerin yaşandığı dönemlerde dayanışmanın ve birlikte ayakta durabilmenin önemine inanıyoruz. Başkanımız Canan Kaftancıoğlu ve tüm parti örgütümüzün acınızı ve kederinizi paylaştığını bilmenizi isteriz. Sizin yanınızdayız ve her türlü yardımı yapmaya hazırız. Başınız sağ olsun” denildi.

Yunanistan Başkonsolosluğu da verdiği cevapta “Yunanistan İstanbul Başkonsolosu Sayın Evangelos Sekeris adına, nazik başsağlığı dilekleriniz ve duyarlı mesajınız için teşekkür eder, böyle acıların bir daha hiçbir yerde yaşanmamasını dileriz” ifadeleri kullanıldı.