CHP’Lİ KAFTANCIOĞLU: 24 HAZİRAN AKŞAMI 16 YILLIK REKLAM ARASINA SON VERECEĞİZ  
14.05.2018
1747
Yazı Boyutu: A- A+

CHP’li Kaftancıoğlu:

24 Haziran akşamı 16 yıllık reklam arasına son vereceğiz

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanlığı’nın seçim koordinasyon merkezi coşkulu bir törenle açıldı. Açılış törenine CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, CHP Milletvekili Ali Özcan ve Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz de katıldı.

24 Haziran seçimleri için çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren CHP, İstanbul’un 39 ilçesinde yoğun bir seçim mesaisi yapıyor. Göreve geldiği günden beri çalışmalarına aralıksız devam eden CHP İl Başkanı Kaftancıoğlu da seçim tarihinin ilan edilmesinin ardından çalışmaları hızlandırdı. CHP’li Kaftancıoğlu, bugün de CHP Kartal Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi. Yüzlerce partilinin katıldığı coşkulu bir törenle yapılan açılışta konuşan Kaftancıoğlu, 24 Haziran seçimleri için iddialı konuştu: “24 Haziran akşamı 16 yıllık reklam arasına son vereceğiz.” CHP’li Kaftancıoğlu konuşmasında özetle şunları söyledi: “Bugün Soma’da 301 anne ağlıyor. ‘Ananı da al git’ diyen zihniyet ortadan kalkacak ve hepimizin anneler gününü coşkuyla kutladığı günler göreceğiz. Memlekette tek bir şey var. Bir adamın iki dudağının arasından çıkan sözlerin kanun sayıldığı günleri yaşıyoruz. Biz bu topraklarda, bu memlekette eşitlik, özgürlük, insanca ve hakça yaşam istiyoruz. İnsanların birbirinin gözlerinin içine bakarak birbirini anlayabildiği, herkesin birbirini dinlediği bir memleket istiyoruz. İnsanların birbirinin yüzüne bakmaktan korktuğu, toplumun bu denli ayrıştırıldığı bir ülke istemiyoruz.

Hiç kimsenin sihirli bir deneği yok. Başarmak için önce kendinize inanmalısınız. O gücü kendinizde hissettiğinizde işimiz çok kolay. Bizim korkacak bir şeyimiz de yok. Ne söylediğimizi biliyoruz, neyi savunduğumuzu biliyoruz, neyi istediğimizi gayet iyi biliyoruz. Korkması gerekenler korksunlar; bizler demokratik bir Türkiye için mücadeleye devam edeceğiz. Halk için halkla beraber halkın Türkiyesinde halkın cumhurbaşkanıyla Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarında buluşacağız.”


Kaftancıoğlu ayrıca, Kartal Seçim Koordinasyon Merkezi’nin ardından Kartal ilçesi Cumhuriyet ve Hürriyet mahallelerine, Ümraniye’de Mehmet Akif, Tatlısu ve Şerifali mahallelerine, yine Ümraniye’de Huzur, Parseller ve Adem Yavuz mahalleleri ile Kazımkarabekir, Dumlupınar, Topağacı ve İnkılap mahallelerine hizmet verecek temsilciliklerin açılışını gerçekleştirdi.