21.09.2023

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mülakat Açıklamasına Tepki: O Çocukları Size Yedirmeyeceğim!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Erdoğan bizden çalarak seçim vaadi yaptığı mülakat meselesinde yine çark etmiş. Halkın gözünün içine baka baka yalan söylediğini bir kez daha itiraf etmiş. Mülakata takılan evlatlarımız için ben sokakta mücadele ederken, siz kapılara kilit vuruyordunuz. O çocukları size yedirmeyeceğim" dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabında bu akşam yaptığı paylaşımda ABD'de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kamu işe alımlarındaki mülakatla ilgili sözlerini eleştirdi. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun açıklaması şöyle:

"Erdoğan bizden çalarak seçim vaadi yaptığı mülakat meselesinde yine çark etmiş, 'Milli Eğitim ve İçişleri Bakanlarıyla görüşür, bakarız' demiş. Halkın gözünün içine baka baka yalan söylediğini bir kez daha itiraf etmiş. Ancak burada sadece bir yalanın itirafı yok, yine bir oyunun döneceği anlaşılıyor. Bu senin zaten seçim vaadindi, gereğini yaparsın biter! Hayırdır, alacağın kararları bakanlarınla görüşesin mi tuttu? Mülakata takılan evlatlarımız için ben sokakta mücadele ederken, siz kapılara kilit vuruyordunuz. O çocukları size yedirmeyeceğim!"

Gündem'den Öne Çıkan Haberler